2018. gads

Kampaņa pret bēgļu un patvēruma meklētāju diskrimināciju

Kampaņas “Atvērtība ir vērtība” atklāšanas gads tika veltīts tam, lai vērstos pret Latvijā mītošo bēgļu, patvēruma meklētāju un personu ar alternatīvo statusu diskrimināciju. Kampaņas ietvaros norisinājās dažādas aktivitātes ar mērķi veicināt Latvijas sabiedrības izpratni par bēgļu krīzi Eiropā un bēgļu situāciju mūsu valstī. Kampaņas ietv aros uzrunāti darba devēji un organizētas darba devēju tikšanās ar bēgļiem, lai palīdzētu viņiem atrast darbu Latvijā.

Kampaņas aktualitātes

Bēgļu un alternatīvo statusu ieguvušo personu integrācija Latvijas darba tirgū

Nodarbinātības valsts aģentūras izveidotā projekta ”Bēgļu un alternatīvo statusu ieguvušo personu integrācija Latvijas darba tirgū” ietvaros, kopš 2016. gada ir nodarbinātas 53 personas.
Uzņēmēji, kas labprāt savā kolektīvā uzņem bēgļus un personas ar alternatīvo statusu pārstāv visdažādākās nozares, un ar prieku sastrādājas ar cilvēkiem no tādām valstīm kā Ēģipte, Irāna, Krievija, Turcija un citām.

Bēgļi un patvēruma meklētāji Latvijā

Cik Latvijā ir bēgļu un patvēruma meklētāju? Un no kurām valstīm viņi nāk? Uz šiem jautājumiem informatīvās kampaņas dažādības veicināšanai “Atvērtība ir vērtība” pasākumos reti dzirdētas precīzas atbildes. Ieskaties, kāda ir aktuālā statistika par bēgļu un patvēruma meklētāju skaitu Latvijā!

Cik pasaulē ir bēgļu?

Cik pasaulē ir bēgļu? Tas ir bieži uzdots jautājums, kas saistīts ar dažādiem mītiem un stereotipiem. Kā liecina UNHCR, the UN Refugee Agency 2017. gada ziņojums “Globālās tendences”, pērn pasaulē bija 68.5 miljoni pārvietotu personu, no tiem 25.4 miljoni bēgļu, kuri pametuši savu valsti, bēgot no konfliktiem un vajāšanas.

Darba devēju stāsti

Latvijas uzņēmēji apmāca bēgļus no Sīrijas

Trīs bēgļiem no Sīrijas bija iespēja mācīties un iepazīt Latvijas uzņēmējdarbības vidi. Paldies Galerijai “Istaba” un skaistumkopšanas salonam “Amorete” par vērtīgo pieredzi!

Darba devēju pieredze nodarbinot bēgļus

Video stāstā ar savu pieredzi dalās “Optic Guru”, “Humusa komandas”, patvēruma meklētāju centra “Mucenieki” un “Riga Veneer” pārstāvji. Uzņēmumi kopā ir nodarbinājuši 15 bēgļus vai patvēruma meklētājus un ir gatavi turpināt.

Ieteikumi no darba devējiem tiem, kuri plāno nodarbināt bēgļus

Video piedalās: Ildze Pravorne, strādājusi ar bēgļiem uzņēmumā “Humusa komanda”;
Jānis Zukuls, Riga Veneer komercdirektors. Uzņēmums ar lielu pieredzi bēgļu nodarbināšanā;
Ronalds Kraže, Nodarbinātības valsts aģentūras speciālists.

Cilvēku stāsti

Viedokļraksti

Skip to content