Izvēlne Aizvērt
Sabiedrības Integrācijas fonda kampaņas “Atvērtība ir vērtība” ietvaros, tiek veidots pasākums ““Avotu grāmata”. Lilianas Piskorskas esejas lasījums un saruna”. Pasākumu varēs skatīties 15.decembrī 18:00 Facebook tiešraidē. 
 
Latvijas Laikmetīgā mākslas centra veidotās izstādes “Atceros. Tātad esmu. Neuzrakstīties stāsti: mākslinieču arhīvi” ietvaros šā gada 15. decembrī plkst. 18.00 tiešsaistē būs iespēja klausīties aktrises Daigas Kažociņas lasījumu Poļu mākslinieces Liliānas Piskorskas esejai “Avotu grāmata”. Pēc lasījuma paredzēta saruna ar mākslinieci, arī skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus. Saruna notiks angļu valodā.
 
 
Eseja ir poļu nenormatīvās sieviešu vēstures arhīvs, ko Piskorska sāka veidot 2020. gadā un turpina tā veidošanu. Kā māksliniece raksta, tad tas ir projekts kvīru sievišķībai un lesbiskumam, lezbēm (dykes), sapfiķēm, sievietēm, kas mīl sievietes, dažādām domām par kvīriskumu un separātismu un dusmīgu mīlu. Liliāna Piskorska: “Es gribētu, lai šis viss jums pielīp un paliek pielipis, lai mēs tik drīz neaizmirstu.”
 
Izstāde “Atceros. Tātad esmu. Neuzrakstīties stāsti: mākslinieču arhīvi” aktualizē atšķirīgu mākslas vēstures lasījumu caur sieviešu mākslinieču pieredzēm padomju perioda mākslas, sociālo un politisko norišu kontekstā. Izstāde skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 4. stāva izstāžu zālēs no 2020. gada 14. novembra līdz 2021. gada 24. janvārim.
 
Sociālā kampaņa “Atvērtība ir vērtība” tiek īstenota Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.
 
Organizē: Latvijas Laikmetīgais mākslas centrs, Latvijas Nacionālais Mākslas Muzejs, Sabiedrības Integrācijas Fonds, un kampaņa “Dažādības veicināšana”.