Seniori iedvesmojas “Mundruma dienā”

Sabiedrības integrācijas fonda informatīvās kampaņas dažādības veicināšanai "Atvērtība ir vērtība" ietvaros sadarbībā ar Rīgas Aktīvo senioru aliansi (RASA) un "Veselības centrs 4" 21. jūlijā Rīgā aizvadīta "Mundruma diena" emocionālajai un fiziskajai labsajūtai.

"Mundruma dienas" mērķis ir iedvesmot gados vecākus cilvēkus saglabāt možu garu un fizisko aktivitāti. Tā ir trīs pasākumu sērija, kas šogad tiek rīkota Rīgā un Latvijas reģionos. Pirmais "Mundruma dienas" pasākums notika galvaspilsētā, RASA telpās un pulcēja vairākus desmitus dalībnieku.

“Mundruma dienas” ietvaros psiholoģe, kampaņas “Atvērtība ir vērtība” vēstnese Iveta Aunīte sniedza lekciju par emocionālās labsajūtas nozīmi, saglabājot aizrautību visa mūža garumā. Kā norāda Iveta Aunīte: “Senioru vecumposmam ir savi plusi un arī savi izaicinājumi. 50+ gadu vecumā lieli plusi ir strādīgums, tikumiski ētiskā motivācija, stabilitāte, pieredze un zināšanas. Cilvēki ar tikumiski ētisku motivāciju ir lielisks ieguvums jebkuram darba devējam!”. Spēku atgūšanai vajadzīgs veselīgs uzturs, pietiekams miegs un fiziska slodze. Savukārt pozitīva pašvērtējuma veidošanai svarīgi katru dienu ieplānot kādu nodarbi, kas dod sasnieguma sajūtu. “Nav jēgas salīdzināt sevi ar citiem – tas ir ceļš uz nekurieni. Vienmēr atradīsies kāds gudrāks, slaidāks un veiksmīgāks par mums. Ir tikai viens cilvēks, ar kuru ir vērts sacensties: tu pats,” uzsver psiholoģe. 

Savukārt, lai izkustētos un uzlabotu pašsajūtu, “Mundruma dienas” apmeklētājiem bija iespēja piedalīties kustību nodarbībā, ko vadīja “Veselības centrs 4” fizioterapeite Lolita Šnickovska. Ar Lolitas izstrādāto vingrojumu kompleksu, kas neprasa īpašu sporta aprīkojumu un būs pa spēkam ikvienam, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības, iespējams iepazīties blakus attēlā.

“Atvērtība ir vērtība” “Mundruma dienas” apmeklētāji  guva pozitīvas emocijas un atzina, ka viņi cenšas saglabāt gan atvērtu prātu, apgūt jaunas prasmes, tostarp datorprasmes un jaunākās tehnoloģijas, gan arī izkustēties savu iespēju robežās. Tāpat pasākuma dalībnieki uzsvēra kopābūšanas nozīmi, jo motivācijai bieži vien vajadzīgs iedrošinājums un atbalsts no līdzcilvēkiem.

Nākamās “Atvērtība ir vērtība” “Mundruma dienas” notiks Latvijas reģionu pilsētās šī gada turpmākajos mēnešos. Plašāka informācija būs pieejama “Atvērtība ir vērtība” Facebook lapā.

Skip to content