Izvēlne Aizvērt

Jauniešu diskusijas Liepājā. Vai jaunieši var tikt diskriminēti jaunības dēļ?

Turpinot “Atvērtība ir vērtība” jauniešu diskusiju tradīciju, šoruden notiks pieci tiešsaistes pasākumi Latvijas reģionos kopā ar kampaņas ekspertu prof. Denisu Hanovu un iedvesmas lektoru, pasaules slavu iemantojušo skeitbordistu Madaru Apsi. 15. septembrī no plkst. 12.00 līdz 13.30. notika pirmā diskusija Liepājā. Diskusijā piedalījās 3 komandas no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas 10.klases un J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas debašu kluba,  kopumā 25 dalībnieki.

Gatavojoties diskusiju norisei, dalībnieki iepazinās ar  diskriminācijas terminoloģiju un kampaņas teorētisko bāzi, kā arī ar aktuālāko statistiku par situāciju Latvijā. Diskusijas ievadā Deniss Hanovs iepazīstināja klātesošos ar dažādības veicināšanas un diskriminācijas mazināšanas nozīmi, savukārt Madars Apse pasākumam pieslēdzās no Portugāles, lai pastāstītu par savu profesionāla skeitbordista karjeru un iedvesmotu jauniešus sasniegt savus mērķus, diskusijas beigās  

Diskusijas dalībnieki aizpildīja testu “Uzmini vecumu” un veica praktisku uzdevumu – modelēja diskriminācijai pakļautās personas situāciju dažādās vecuma grupās un diskriminācijas riskus, kā arī piedāvāja risinājumus eidžisma novēršanai.

Kā atzīst jaunieši, arī viņi ir saskārušies ar diskrimināciju gan sava vecuma/jaunības dēļ, gan saņēmuši kritiku par konkrētas mācību iestādes vai karjeras ceļa dēļ. Madars Apse, iedvesmojot diskusiju dalībniekus, dalījās ar profesionāla sportista pieredzi, sportojot un apceļojot pasauli, uzturot fizisko formu, pārvarot sarežģījumus un caur skeitbordu iepazīstot dažādas kultūras no visas pasaules.

Nākamās “Atvērtība ir vērtība” debates līdz gada nogalei notiks Rēzeknē, Bauskā un Rīgā.

 

Skip to content