Izvēlne Aizvērt

Jauniešu diskusijas Cēsīs. Vai jaunieši var tikt diskriminēti jaunības dēļ?

Turpinot “Atvērtība ir vērtība” jauniešu diskusiju tradīciju, šoruden notiks pieci tiešsaistes pasākumi Latvijas reģionos kopā ar kampaņas ekspertu prof. Denisu Hanovu un iedvesmas lektoru, pasaules slavu iemantojušo skeitbordistu Madaru Apsi. Otrā diskusija notika 28. septembrī no plkst. 16.00 līdz 18.00. Diskusijā piedalījās 3 komandas no Cēsu jauniešu mājas, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas un Cēsu Valsts ģimnāzijas, kopumā 27 dalībnieki.

Gatavojoties diskusiju norisei, dalībnieki iepazinās ar  diskriminācijas terminoloģiju un kampaņas teorētisko bāzi, kā arī ar aktuālāko statistiku par situāciju Latvijā. Diskusijas ievadā Deniss Hanovs iepazīstināja klātesošos ar dažādības veicināšanas un diskriminācijas mazināšanas nozīmi, savukārt Madars Apse pasākumam pieslēdzās no Portugāles, lai pastāstītu par savu profesionāla skeitbordista karjeru un iedvesmotu jauniešus sasniegt savus mērķus.

Diskusijas dalībnieki aizpildīja testu “Uzmini vecumu” , veidoja vārdu “mākoni” slido,com platformā un veica praktisku uzdevumu – modelēja diskriminācijai pakļautās personas situāciju dažādās vecuma grupās un diskriminācijas riskus, kā arī piedāvāja risinājumus eidžisma novēršanai.

Madars Apse, iedvesmojot diskusiju dalībniekus, dalījās ar profesionāla sportista pieredzi, sportojot un apceļojot pasauli, uzturot fizisko formu, pārvarot sarežģījumus un caur skeitbordu iepazīstot dažādas kultūras no visas pasaules. Diskusijas beigās kopā ar jauniešiem pārrunājām dažādas situācijas, kad nācies saskartes ar driskirmināciju vecuma dēl. Kā atzīst jaunieši, arī viņi ir saskārušies ar diskrimināciju gan sava vecuma/jaunības dēļ, gan bijušas dažādas situācijas, kad jaunieši jūtas diskriminēti no darba devēja puses.

Nākamās “Atvērtība ir vērtība” debates līdz gada nogalei notiks Rēzeknē, Bauskā un Rīgā.

Skip to content