Interaktīva galda spēle tumsā un cilvēkstāstu skapis sarunu festivālā “LAMPA”

Caur spēli sajust pasauli, to neredzot, bet piedzīvojot ar citām maņām? Atvērt durvis uz cilvēkstāstiem, par kuriem ikdienā pat nenojaušam? Jau šajā nedēļas nogalē, 1. un 2. jūlijā, Sabiedrības integrācijas fonds kampaņas “Atvērtība ir vērtība” ietvaros aicina uz sarunu festivālu “LAMPA”, kur ikvienam būs iespēja piedalīties produktu dizaineres Māras Skujas veidotajā empātijas spēlē, kā arī iepazīties ar “Dod iespēju” skapi - divpadsmit cilvēku ar invaliditāti stāstiem par iespējām, ko viņiem piedāvājusi dzīve.

Lai rosinātu izpratni par ikviena iespējām līdzdarboties iekļaujošas sabiedrības veidošanā un uzsvērtu cilvēku ar invaliditāti spējas un talantus, nevis ierobežojumus, tapusi interaktīva vides instalācija “Dod iespēju” skapis. Cilvēkstāstu skapis vasaras gaitā viesosies dažādos pasākumos un pilsētas svētkos, un pirmā skapja pietura jau šajā nedēļas nogalē, 1. un 2. jūlijā, būs Cēsu pils parks. Tur sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar divpadsmit cilvēku ar invaliditāti stāstiem, krasi atšķirīgiem, vienlaikus tik līdzīgiem – stāstiem par iespēju došanu un ņemšanu. “Cilvēki, kas nav bijuši saskarsmē ar cilvēkiem ar invaliditāti, nereti neapzinās, cik daudz cilvēki ar invaliditāti dara un cik dažādas ir viņu profesijas un vaļasprieki. Cilvēks, kuram nav roku, vada automašīnu un izcili fotografē. Cilvēks, kurš nedzird, strādā par taksometra vadītāju. Cilvēks neredz, toties izcili pārvalda mūzikas pasauli un māca to citiem. Tie ir reāli stāsti un tādu ir daudz, un ikviens no tiem ir pelnījis tapt sadzirdēts, tāpēc gribu aicināt visus festivāla apmeklētājus – dosim iespēju viens otram!” iedrošina Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

“Cilvēki, kas nav bijuši saskarsmē ar cilvēkiem ar invaliditāti, nereti neapzinās, cik daudz cilvēki ar invaliditāti dara un cik dažādas ir viņu profesijas un vaļasprieki. Cilvēks, kuram nav roku, vada automašīnu un izcili fotografē. Cilvēks, kurš nedzird, strādā par taksometra vadītāju. Cilvēks neredz, toties izcili pārvalda mūzikas pasauli un māca to citiem. Tie ir reāli stāsti un tādu ir daudz, un ikviens no tiem ir pelnījis tapt sadzirdēts, tāpēc gribu aicināt visus festivāla apmeklētājus – dosim iespēju viens otram!” iedrošina Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Līdzās skapim pasākumu apmeklētājiem būs iespēja arī izmēģināt veiksmi empātijas spēlē – interaktīvā galda spēlē, kuru var spēlēt ikviens: gan cilvēki ar dažādiem redzes traucējumiem, gan bez tiem. Spēles pamatelementi ir krāsainas figūras ar taktiliem gravējumiem, kas padara to pieejamu cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Vienlaikus spēle sniedz iespēju arī cilvēkiem bez redzes traucējumiem iejusties neredzīgu cilvēku ādā, spēles gaitā aizsedzot acis ar īpašām brillēm.

Aicinot interesentus izmēģināt spēli, tās autore – produktu dizainere Māra Skuja vadīs empātijas darbnīcu, kuras laikā būs iespējams izzināt vājredzīgu un neredzīgu cilvēku pasauli, kurā kopā ar pasākuma apmeklētājiem meklēs atbildes uz dažādiem jautājumiem par to, kā pasauli jūt cilvēki ar redzes traucējumiem, tostarp: kādēļ tev būtu jādomā par cilvēkiem, kuri pasauli redz ar citām maņām? Kādi ir biežāk sastopamie stereotipi par cilvēkiem ar redzes traucējumiem? Kā izstrādāt produktus, kas pielāgoti dažādām mērķauditorijām?

Empātijas darbnīca notiks 1. jūlijā plkst. 19.00-20.00 un 2. jūlijā plkst.12.00-14.00, taču spēle un cilvēkstāstu skapis pasākuma apmeklētājiem būs pieejams visu festivāla norises laiku.

Informatīvā kampaņa “Atvērtība ir vērtība” tiek īstenota Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda, un 15% finansē Latvijas valsts.

Skip to content