Izvēlne Aizvērt

Aicinām uz diskusiju un interaktīvu spēli ar diskriminācijas elementiem “Stereotipu šovs” 30.oktobrī plkst. 18.00 Mārupes Kultūras namā! 

Pasākumu vadīs dziedātāja Samanta Tīna un mārupietis, latviešu mūzikas izdevējs, producents, dziesmu autors, mūziķis un dzejnieks Guntars Račs. Savukārt kampaņas “Atvērtība ir vērtība” veidoto “Stereotipu šovu” vadīs sabiedriskais aktīvists un feminists Kaspars Zālītis un sabiedriskā aktīviste, feministe, režisore un publiciste Alise Zariņa.

Interaktīva spēle ar diskriminācijas elementiem ir lieliska iespēja pārbaudīt pazīstamu personību viedokli par dzimumu līdztiesību. Spēli līdzsvaros humora deva, vienlaikus veidojot objektīvu diskusiju par aktuāliem jautājumiem. Dalībnieki tiks sadalīti komandās, un katrai komandai 30 sekunžu laikā jāvienojas par atbildi. Kāda ir sievietes vidējā cena seksuālās verdzības melnajā tirgū? Un kādi ir trīs galvenie vārdi, kuros interneta vidē tiek saukta Alise pēc viņas kārtējā raksta publicēšanas medijos? Cik daudzu sieviešu nāves cēlonis 2019. gadā bijusi vardarbība ģimenē?

Savukārt izklaides elements diskusijā būs mēmais šovs, katram dalībniekam dodot vārdu, kas saistīts ar dzimumu līdztiesības problēmjautājumiem – piemēram, mājsaimniece vai galdnieks. Dalībnieku uzdevums – parādīt šos vārdus, neizmantojot stereotipiskus žestus.

Ieeja pasākumā bez maksas.

“Stereotipu šovs” veidots Sabiedrības integrācijas fonda kampaņas “Atvērtība ir vērtība” ietvaros. Šī ir piecgades kampaņas, kuras laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta diskriminācijas skarto grupu integrācijai sabiedrībā, šogad fokusējoties uz dzimumu līdztiesību. Vairāk par kampaņu varat lasīt mājaslapā atvertiba.lv vai facebook lapā “Dažādības veicināšana”.