Izvēlne Aizvērt

“Atvērtība ir vērtība” aktivitātēs šogad iesaistījušies 90 seniori no visas Latvijas

2021.gads Sabiedrības integrācijas fonda informatīvajā kampaņā dažādības veicināšanai “Atvērtība ir vērtība” veltīts vecuma diskriminācijas jeb eidžisma tēmai. Lai arī sabiedrība noveco gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā, vecums joprojām spēlē lielu lomu gan darba tirgū, gan ikdienas dzīvē – diskrimināciju un netaisnības piedzīvo gan jaunieši, gan cilvēki 50+ vecuma grupā.

 

Lai mazinātu stereotipus, izglītotu un veicinātu izpratni, kā arī cieņu pret visu vecuma grupu cilvēkiem, ar saukli “Laiks darīt tagad” šogad uzrunājām darba devējus, jauniešus, 50+ vecuma grupas iedzīvotājus un sabiedrību kopumā. Gada laikā klātienē un tiešsaistē aizvadītas četras aktivitātes sadarbībā ar pensionāru organizācijām un to biedriem, pulcējot 90 seniorus no visas Latvijas.

 

Ēnu diena uzņēmumā “Bite Latvija”

Visbiežāk ar diskrimināciju vecuma dēļ saskaramies darba tirgū. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes 2020. gada Darbaspēka apsekojuma datiem ir skaidrs, ka Latvijā izteikti zemākie nodarbinātības rādītāji ir gan jauniešu vidū, vecuma grupā līdz 24 gadiem, gan virs 55 gadu vecuma. Tomēr dati liecina arī par pozitīvu tendenci – gadu gaitā Latvijas darba tirgū pieaug nodarbināto personu īpatsvars 55 līdz 74 gadu vecuma grupā, pērn sasniedzot 25%.  

Lai motivētu seniorus aktīvi iesaistīties darba tirgū un izmantot savu pieredzi kā iespēju, 2021. gada 13. oktobrī “Atvērtība ir vērtība” sadarbībā ar telekomunikāciju uzņēmumu “Bite Latvija” un Rīgas Aktīvo Senioru aliansi rīkoja nodarbinātību veicinošu pasākumu – Ēnu dienu tiešsaistē. Pasākuma dalībnieki, 10 aktīvie seniori iepazina “Bite Latvija” uzņēmuma vērtības, personālvadības politikas principus, runātīgo pārdošanas speciālistu un Mazo un vidējo uzņēmumu biznesa klientu menedžeru darba pienākums. 

Pasākuma dalībnieki noskaidroja, ko dara pārdošanas speciālists “Bite Latvija” komandā:

  • zvana esošajiem klientiem un piedāvāt jaunākos pakalpojumus un produktus;
  • viegli un pārliecinoši skaidro klientu iespējas;
  • mērķtiecīgi un neatlaidīgi strādā pie tā, lai sasniegtu izvirzītos mērķus;
  • vecums nav šķērslis, jo profesionālas apmācības un pieredze rāda, ka kalnus gāzt var ikviens!

“Bite Latvija” pārdošanas komanda strādā gan no biroja, gan no jebkuras vietas Latvijā, attālināti, tāpēc darbs ir piemērots pat attālāku novadu iedzīvotājiem.

Pēc Ēnu dienas paši seniori atzina, ka bija patīkami virtuāli viesoties “Bite Latvija” birojā un sajust darba vides dinamiku, kolektīvs ir ļoti vienots un var just, ka tā ir īsta komanda. “Forši, ka apkārt ir jauni cilvēki un forši, ka šie jaunie cilvēki parāda, palīdz, paskaidro, tad darbs šķiet saprotamāks,” stāsta Terēzija Mackare, Rīgas Aktīvo Senioru alianses priekšsēdētāja.

 

“Mundruma dienas” emocionālajai un fiziskajai labsajūtai

Lai motivētu 50+ iedzīvotājus saglabāt aktivitāti un možu garu, šogad rīkotas trīs “Atvērtība ir vērtība” “Mundruma dienas” emocionālajai un fiziskajai labsajūtai. Tās notika 2021. gada 20. jūlijā Rīgā, sadarbībā ar RASA, 2. septembrī Talsos, sadarbībā ar Latvijas Pensionāru federāciju un Talsu pensionāru biedrību un 20. decembrī Jelgavā, sadarbībā ar Jelgavas Pensionāru biedrību. “Mundruma dienās” piedalījās 80 pensionāru organizāciju pārstāvji.

“Mundruma dienu” ietvaros kampaņas vēstnese, psiholoģe Iveta Aunīte sniedza iedvesmas lekcijas emocionālajai labsajūtai, savukārt “Veselības centrs 4” fizioterapeiti Lolita Šnickovska un Vladimirs Ļebedičs vadīja kustību nodarbības.

Pasākumu dalībnieki atzina, ka šādi notikumi iedvesmo un motivē neapstāties, kā arī atrast laiku sev, saviem hobijiem un interesēm. Tāpat seniori dalījās pieredzē, ka liela loma ir līdzcilvēku atbalstam un organizācijām, kas apvieno šīs paaudzes pārstāvjus un dod iespējas mācīties, apgūt jaunas prasmes un iemaņas.

“Atvērtība ir vērtība” komanda pateicas Latvijas Pensionāru federācijai, Rīgas Aktīvo senioru aliansei, Talsu pensionāru biedrībai, Jelgavas Pensionāru biedrībai, “Bite Latvija” un “Veselības centrs 4” par atsaucību un lielisko sadarbību!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content